Ελάτε στο Παιδικό Κέντρο…

…να «ζωντανέψουμε» μαζί τη σχολική μας αυλή!

Θα είμαστε κι εμείς εκεί!! Σας περιμένουμε!

Εθελοντική Δράση Φοιτητών για τα Παιδιά και το Περιβάλλον

Τα παιδιά του Παιδικού Κέντρου του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης καλούμε τους φοιτητές και φοιτήτριες της πανεπιστημιακής κοινότητας να παίξουμε, να διασκεδάσουμε και να «ζωντανέψουμε» μαζί τη σχολική μας αυλή!

Την Τετάρτη 28 Μαΐου, 9:00 π.μ. -14:00 μ.μ., γινόμαστε μικροί αγρότες και κατασκευάζουμε το δικό μας λαχανόκηπο. Πρέπει να προετοιμάσουμε το έδαφος, να κατασκευάσουμε παρτέρια και να φυτέψουμε τα λαχανικά.

Την Παρασκευή 30 Μαΐου 9:00 π.μ. -14:00 μ.μ., δίνουμε χρώμα στους τοίχους, ζωγραφίζουμε και πειραματιζόμαστε. Θα κάνουμε ελεύθερο σχέδιο στην περίφραξη της αυλής, εικαστικές παρεμβάσεις στους τοίχους του κτιρίου και θα σχεδιάσουμε πολύχρωμα επιδαπέδια παιχνίδια.

Την Τετάρτη 4 Ιουνίου 9:00 π.μ. -14:00 μ.μ., θα κατασκευάσουμε παιχνίδια για την αυλή από ανακυκλώσιμα/οικολογικά υλικά.

Όσοι ενδιαφέρεστε παρακαλούμε να συμπληρώσετε τη δήλωση και να την στείλετε ηλεκτρονικά στο pedkentro@ad.auth.gr.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στα τηλέφωνα: 2310995039 και 2310995130.