ΚΑΘΕ Παρασκευή η Αγορά Βιολογικών Προϊόντων στο ΑΠΘ

10:00 – 16:00 στο χώρο στάθμευσης επισκεπτών του Κτιρίου Διοίκησης

Βιολογική Αγορά 4/11/11

Το Γραφείο Περιβάλλοντος, μετά την εξαιρετικά θετική ανταπόκριση των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας και το σχετικό αίτημα των παραγωγών μελών της Ένωσης Αγροτών Βιοκαλλιεργητών Βόρειας Ελλάδας (ΕΑΒΒΕ), αποφάσισε την πιλοτική διοργάνωση της Αγοράς Βιολογικών Προϊόντων σε εβδομαδιαία βάση.

Έτσι,  από τις 25 Νοεμβρίου και κάθε Παρασκευή θα φιλοξενούνται στον περιβάλλοντα χώρο του Κτιρίου Διοίκησης «Κ. Καραθεοδωρή» του Α.Π.Θ., από τις 10:00 έως τις 16:00, βιοκαλλιεργητές της ευρύτερης περιοχής, οι οποίοι θα διαθέτουν προς πώληση πιστοποιημένα βιολογικά προϊόντα.

Με βάση τις επισημάνσεις των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας στο ερωτηματολόγιο που διανεμήθηκε την Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2011, στο εξής θα υπάρχουν περισσότεροι παραγωγοί και ακόμη μεγαλύτερη ποικιλία προϊόντων.

Σας περιμένουμε όλους

Για περισσότερες πληροφορίες