Αγορά Βιολογικών Προϊόντων στο ΑΠΘ την Παρασκευή 4/11

10:00 – 16:00 στο χώρο στάθμευσης επισκεπτών του κτιρίου Διοίκησης

Αγορά βιολογικών προϊόντων 02/06/11

Από την προηγούμενη εκδήλωση στις 2/6/11

Στις 2 του περασμένου Ιούνη, στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος, κάναμε μια πρώτη προσπάθεια να φιλοξενήσουμε στην πανεπιστημιούπολη μια αγορά βιολογικών προϊόντων με σκοπό την διάδοση της κατανάλωσης τέτοιων προϊόντων στα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας. Παρά την καταρρακτώδη βροχή, η πρώτη αυτή εκδήλωση έτυχε ενθαρρυντικής ανταπόκρισης και δεχτήκαμε ένθερμες παροτρύνσεις για την επανάληψή της.

Έτσι, την ερχόμενη Παρασκευή 4/11 θα φιλοξενήσουμε στο χώρο στάθμευσης επισκεπτών του κτιρίου Διοίκησης από τις 10:00 έως τις 16:00 βιοκαλλιεργητές της περιοχής οι οποίοι θα διαθέτουν προς πώληση μεγάλη ποικιλία πιστοποιημένων βιολογικών προϊόντων, όπως νωπά φρούτα και λαχανικά, μελισσοκομικά προϊόντα, γαλακτοκομικά προϊόντα, αβγά και κοτόπουλα, ψωμί, ζυμαρικά, ελιές, λάδι, κλπ.

Σας περιμένουμε

Για περισσότερες πληροφορίες